عرضه روغن به فروشگاه ها ۶۰ درصد کمتر شده است

داود فکوری: عرضه روغن به فروشگاه ها ۶٠ درصد کمتر شده است/ کارخانجات ماکارونی محصولات خود را ذخیره کرده اند تا با قیمت جدید عرضه کنند
رئیس اتحادیه سوپرمارکت داران تهران اظهار داشت: در طول ماه های گذشته قیمت روغن افزایش قابل توجهی نداشته است. اما زمینه تولید روغن با آغاز جنگ اوکراین و عدم ورود دانه های روغنی در کشور ما بسیار کم شده است.
داود فکوری گفت: شرکت های پخش روغن توزیع خودشان را عملا جیره بندی کرده اند و دریافت روغن ما از تولیدکنندگان نسبت به چند ماه قبل ۶٠ درصد کاهش پیدا کرده است.
فکوری افزود: برخی سوپرمارکت های شهر تهران به دلیل عرضه پایین اصلا روغن ندارند و برخی دیگر هم انگشت شمار برایشان روغن باقی مانده است. قطعا این کمبود روغن در چند روز آینده موجب هرج و مرج بیشتر و آسیب به مردم خواهد شد.
رئیس اتحادیه سوپرمارکت داران تهران بیان داشت: تا امروز گزارشی مبنی بر گرانی یا کمبود مواد شوینده نداشته ایم اما عرضه ماکارونی به شدت کاهش پیدا کرده است.
وی در خصوص کاهش عرضه ماکارونی توسط تولیدکنندگان افزود: با توجه به افزایش ۵۷ درصدی قیمت آرد صنف و صنعت کارخانجات تولیدکننده ماکارونی اقدام به ذخیره و انبارسازی تولیدات خود کرده اند تا بتوانند در آینده ماکارونی را با قیمت جدید در بازار عرضه کنند.
فکوری گفت: عرضه ماکارونی به فروشگاه ها ۷٠ درصد کاهش پیدا کرده است و برندهای مطرح، ماکارونی های خود را در حد یک کارتون به سوپرمارکت ها عرضه می کنند. این عدم عرضه ناراحت کننده دسترسی مردم برای خرید ماکارونی را غیرممکن خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *